A fergeteges hangulat garantált.
Muzsikájuk világszínvonalú.
Repertoárjuk felülmúlhatatlan.

 

„Még egy kört!” – szólt oda a pincérnek a múlt század első felében egy már kellően vidám és a többi látogatónál némiképp tehetősebb vendég valamikor, egy francia kiskocsmában. A sarokban gypsy-jazz muzsika szólt, a hely tele volt, és a vendégsereg nemigen akart hazamenn.

A Gypsy jazz (más néven cigány swing vagy hot club jazz) egy olyan jazz stílus, amelyet a roma gitáros Jean "Django" Reinhardt fejlesztett ki Párizsban az 1930-as években. Mivel Franciaországból származik, és Reinhardt a Manouche Sinti klánból származott, a cigány jazz-t gyakran francia néven "Jazz Manouche" -nak hívják. A műfaj megszületése az 1934-ben alapított Quintette du Hot Club de France zenekarhoz köthető. Az együttes tagjai: Stephané Grappelli – hegedű, Django Reinhardt – szólógitár, Joseph „Nin-Nin” Reinhardt (Django öccse) és Roger Chapu – ritmusgitár, valamint Louis Vola – nagybőgő voltak. A zenekar teljesen új hangzásvilágot teremtett meg, mely gyorsan rendkívül népszerű lett, néhány év leforgása alatt több száz felvételüket kiadták.

 

GYPSY JAZZ BAND

A magyar zenei kultúra egyik színfoltjaként robbant be a köztudatba 2018-ban a Gypsy JazzBand, Kárpáti Róbert gitárművész vezetésével és Roby Lakatos világhírű hegedűvirtuóz zenei mentorálásával. A formációt fiatal zenei tehetségek alkotják. A zenekar magyarországi viszonylatban, megalakulását követően mára, a jazz manouche műfajt az egyik leghitelesebben és a legkiemelkedőbben prezentáló zeneiformációjává nőtte ki magát. Magyarországi zenei fesztiválok és több zenei klub állandó fellépőiként, rendszeres jelleggel színesítik a hazai kulturális életet.

A Maestro, Roby Lakatos zenei mentorálásának részeként biztosítja a zenekar számára a zeneirepertoár összeállítása, a hangzásvilág legprofesszionálisabb módon történő összehangolását és a zenekari tagok felkészítését, valamint a Django Reinhardt stílust, olyan zenei hangzásban tolmácsolja a közönség számára, amely ötvözi azt, a Roby Lakatos által kifejlesztett „unortodox cigány fúziós” stílussal. Mindezzel megalapozva amanouche jazz magyarországi jellegzetességnek megteremtését. A GYPSY JAZZ BAND koncertjeinek, privát zenei produkcióinak zenei színvonalát, fergeteges hangulatát, sokszínű repertoárját soha nem bízza a véletlenre. Ugyanis a zenekar vezetője, Kárpáti Róbert gondoskodik arról, hogy minden hazai és nemzetközi koncertjükön a zenekart tovább színesítse egy olyan vendégművész, aki a manouche jazz zeneiműfaj nemzetközi szinten is gyakorlott és elismert személyisége. 

 

 

karpati

Kárpáti Róbert – gitár, a „Még egy kört!” Gypsy Jazz Band vezetője

1966-ban ritmus-gitáros volt a budapesti Sampo beat-zenekarban, majd jó néhány évtized kihagyás után pár éve újra gitárt ragadott és mostanra lényegesen szisztematikusabban foglalkozik a hangszerrel. Több, különböző stílusokat is képviselő gitár-tanárokhoz jár, céltudatosan arra összpontosít, hogy folyamatosan képezze magát. A világhírű hegedűvirtuóz csatlakozásaa zenekarhoz hatalmas inspiráció az ő és azenekar egésze számára. Kárpáti Róbert 2018-ban álmodta meg a Gypsy Jazz Band zenekart és mellé magát a stílust. Zenei tehetsége kiemelkedő. A zenekar teljesen új hangzásvilágot teremtett, amelynek köszönhetően rendkívül népszerű lett. Időnként vendégzenészeket hívnak, annak érdekében, hogy szeretett közönségüknek még nagyobb zenei élményt nyújthassanak.

 

 

 

Roby Lakatos - hegedű

Hegedűjátéka a korszakalkotó talentumának és a Yehudi Menuhin szakmai támogatásának köszönhetően a Carnegie Hall-tól a Vatikánon át a londoni Albert Hallig számos koncertet adott. Hegedűjátéka amellett, hogy magas színvonalú zenei pontosságot mutat, olyan egyedi hangzásban és stílusban kerül kifejezésre, hogy azt nem „csak” Magyarországon, hanem a világ bármely pontján hallva azonnal felismerhetővé teszi bárki számára. A nemzetközi zenei társadalom Roby Lakatos egyedülálló zenei kreativitásának köszönheti az „unortodox cigány fúziós” zenei stílus megszületését és nemzetközi elterjedését, amelynek zenei nóvuma, hogy a Maestro a magyar cigányzenét megújította azzal, hogy fuzionálta azt a klasszikus, a balkáni és az ortodox zsidó zenével, illetve a jazzel.

 

 

 

 

Myriam Lakatos - ének

Kisgyermek kora óta körbe veszi a zene,édesapja a világhírű hegedűművész, Roby Lakatos inspiráló példáját követve hegedülni tanult. Zenei tanulmányait Belgiumban végezte. Hangszeres tehetsége mellett korán fény derült kivételes énekhangjára. A gyönyörű és páratlan hanggal megáldott énekesnő első jelentős fellépése édesapja, Roby Lakatos mellett a Budapest Arénában volt, 7000 ember előtt olyan neves előadóművészekkel, mint például Charlie, Király Linda, Bangó Margit és Ferenczi György. A jazz műfajt szerető közönség gyakran hallhatja Jazz klubokban Magyarországon és külföldön egyaránt. Myriam Fuks lemezén együttszerepel Mischa és Lily Maisky-val. Jelenleg a Gypsy Jazz Band és a Pannonia Art zenekarok állandó énekesnője.

 

 

 

 

flor

Flór Noémi - nagybőgő

Zenei tanulmányait a Postás Zeneiskolában basszusgitár és nagybőgő szakon kezdte meg, majd Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, jazz szakon Berkes Balázsnál tanult nagybőgőn. Diplomáját 1994-ben szerezte meg. 2012-ben ének-zene mester diplomát szerezett az Eszterházy Károly Főiskolán. Alapító tagja volta Wei Wu Wei zenekarnak. Játszott a Dubcity Fanatics együttesben, valamint jónéhány más zenei formációban vendégként. Tagja volt a Swing Ladies Hungary bigband-nek és a Bódás Zsuzsanna Jazz Barokknak. A Hot Club of Hungary-vel eddig két lemeze jelent meg, a Flór Gábor Harmonica Summit-tal szintén kettő, amiből a második Django Reinhardt tiszteletérekészült (Merci, Monsieur Django). Jelenleg a Valaki Alfonz együttes és a Hot Club o fHungary zenekar mellett a Gypsy Jazz Band tagjaként játszik.

 

 

 

 

flor

Kökény László - gitár

Zenei karrierje már egész korán, gyermekkorában elindult, mindössze nyolc éves volt, amikor gitározni kezdett. A Tóth Aladár Zeneiskolában tanult 14 éves koráig. Ezután abban a megtiszteltetésben voltrésze, hogy Babos Gyula tanítványként folytathassa zenei tanulmányait a Kőbányai Zenei Stúdióban. Tizenévesen már különböző jazz-, és tánczenekarok felkérésének elegettéve a vendéglátó szektorban tevékenykedett. Húszas évei elején, a CostaFortuna hajón játszott, amelynek köszönhetően több országba eljutott és különböző kulturális identitással rendelkező közönségnek okozott örömöt muzsikájával estéről, estére. Büszke arra, hogy eddigi zenei pályája során sok rendkívüli tehetséggel léphetett színadra. Szereti többféle műfajban kipróbálni magát, de számára a jazz az igazi szerelem. 2019-től Kamarás Iván zenekarának a gitárosa, de sok más produkcióban is látható, hallható.

 

 

 

Bóni László – hegedű

Bóni László 1968-ban született Budapesten. A nemzetközi szinten elismert magyar hegedűvirtuóz, Roby Lakatos édesapjától tanult, játszott a zenekarában is, majd 1987-ben szerzett szólista diplomát cigány hegedűművészként. Ezt követően hat hónapot töltött Japánban, ahol egy gypsy trióval lépett fel, amellyel később bejárta egész Európát. 1991 és 1994 között Antwerpenben folytatódott zenei pályája. Állandó tagja a Roby Lakatos & Ensemble zenekarnak, akikkel megfordul a világ számos zenei nagyszínpadán. A Roby Lakatos által fémjelzett „unortodox cigány fúziós” zenei stílus professzionális színvonalon művelő zenekar állandó másodhegedűseként, Roby Lakatos oldalán kápráztatja el a világ minden pontján a műfaj imádókat. Kiváló jazz- zenész, cigányzenész és klasszikus zenész egyszerre, aki ennek az összetett zenei tudásnak a birtokosa.

 

Pintér Tibor - gitár

Zenész család gyermekeként már kilenc éves korában gitározni kezdett, ez az életútja, ez nem volt kérdés. Zenei tanulmányait Tornóczky Ferenc tanár úrnál kezdte jazz gitár szakon. Később, a Határőrség Központi Zenekarában játszott, mint gitáros, koncert szólista. Elindult a zenei karrierje és olyan nagyszerű előadókkal kezdett el zenélni, mint Micheller Myrtill jazzénekesnő, akinek a mai napig állandó zenésztársa számos formációjában, továbbá Illényi Katica hegedűművész, valamint Tátrai Tibor Kossuth és Liszt Ferenc díjas gitárművész. Roby Lakatos nemzetközileg elismert virtuóz hegedűművész oldalán is játszik a Gypsy Jazz Banddel. Dalszerzőként két albumot is írt Tóth Auguszta Jászai Mari-díjas színművésznőnek. 2019-ben Kőhalmi Ferenc, Fütyülök a Világgal című gyereklemez anyagát hangszerelte. A zenei tevékenysége elismeréseként, 2016-ban megkapta Pilis Város Díszpolgári címét.

 

Fehér István - hegedű

Nyolc évesen már a Magyar Állami Operaház gyermekkórusában csillogtatta tehetségét. A klasszikus zenei tanulmányai mellett a magyar cigányzene egyik legjobb prímásától, Boros Lajostól tanulhatott. Szerencsésnek vallja magát, mert olyan kiváló művészekkel játszhatott, mint Szakcsi Lakatos Béla vagy Babos Gyula, valamint olyanneves művészekkel lépett már egy színpadra, mint I. Perlman, S. Mintz, P. Zukkerman vagy a a Django Reinhard emlékkoncerten Birelli Lagrennel és Dorado Schmittel. Mégis a legnagyobb megtiszteltetés számára, hogy Roby Lakatossal korunk egyik legnagyobbzenei egyéniségével léphet színpadra.

 

 

Támogatónk

DX TRADE CENTER KFT

Kapcsolat

Keressen minket bizalommal!